SZÖVETKEZETI BEFEKTETŐK ÉRDEKVÉDELMI EGYESÜLETE

 

 

EGYESÜLETI HÍREK

 

 

R E N D K Í V Ü L I  K I A D Á S

 2005. április 19

 

KUDARCBA FULLADT, ELNAPOLT BÍRÓSÁGI TÁRGYALÁS!

 

Több ezer, a BAUMAG Szövetkezet „f.a.” a felszámolásban regisztrált károsult várta a mai napot, amikor a felszámoló biztos által indított polgári per második tárgyalására került sor. A tárgyalásra a bíróság idézte Balázs Lászlót, amikor a károsultak befektetett pénzének felhasználásáról kellett volna számot adnia, azaz nyilvánosságra hozni, hogy hol a vagyon. Korábban ugyanis közölte, a vagyon meg van, de nem ott, ahol a felszámoló gondolja. A tárgyalásra becslés szerint 150-200 ember érkezett. A tárgyalók előterében Balázs úr láttára elszabadultak az indulatok. Szitkozódások, erős szavaktól nem mentes bekiabálások hangzottak el. Amikor a tárgyaló ajtaja kinyílt, a tömeg betódult, a felperes és az alperesek képviselői nem tudták elfoglalni helyüket. A bíróság a rendőrséget kérte segítségül, a rend azonban nem állt helyre, azok, akiknek nem jutott ülőhely a helyiséget nem hagyták el, végül a bírónő a tárgyalást elnapolta, a rendőrség a tömeget távozásra szólította fel. A bírónő az új tárgyalás időpontját a helyszínen még nem közölte.

Mit jelent ez számunkra, a regisztrált károsultak számára? Rosszat, igen rosszat!

A felelőtlen, indulatokra spontán, vagy céltudatosan gerjesztett károsultak nem vették tudomásul, hogy a bíróság épülete és a tárgyalóterem nem lehet a megnyilvánulások, tüntetések színhelye. Ha azzá tesszük, viseljük ódiumát!

Bekövetkezett? Be! A tárgyalást elnapolták! Továbbra is várhatunk arra, hogy hol a vagyon.

 

Álláspontunk szerint a megoldás a következő lett volna:

 

A jelenlévők jól ismerik azokat a személyeket és jogi képviselőiket, akik őket szervezeti formában nemcsak ezen a tárgyaláson, hanem minden más fórumon több, mint egy éve képviselik. Eljárnak érdekünkben peres ügyekben, Cégbíróságon, PSZÁF-nál, képviselőknél, pártoknál, stb. beadványokkal, kérelmekkel bombázzák őket érdekünkben. Ismerik a hitelezői választmány tagjait, hiszen ők választották meg őket.

 

Mit kellett volna tenni?

-        Elsőként beengedni őket a tárgyalásra, miután ők rendelkeznek a legtöbb információval, majd a szabad helyekre beengedni olyan regisztrált károsultakat, akik ismerik és elfogadják a bíróság függetlenségét és szabályait.

-        A tárgyalás végén az azon résztvevő megjelent károsultak részére a bíróság előtt részletes tájékoztatást adnak, megbeszélik a további teendőket.

-        Ebben az esetben nem kellett volna rendőrségi felvonulás, a tárgyalást a bírónő lefolytatja, előbbre lennénk.

-         

Szükségesnek tartjuk még két gondolat rögzítését:

-        Tudomásunk van arról, hogy több olyan károsult volt jelen, akik a felszámolási eljárásban nem regisztráltak. Kérdés, miért? Számukra ugyanis ez a tárgyalás érdektelen. Ha a felszámoló jogerősen pernyertes lesz, a szétosztható pénzből ők nem részesülnek!

-        A hitelezői választmánynak nem feladata és nem is lehet, hogy a tárgyalóteremben s az előtt  spontán, vagy céltudatosan gerjesztett, vagy nem regisztrált károsultakat regulázza, különösen akkor nem, ha egyik tagja a választmánynak a befejezés után újabb tüntetésre hívja fel hívei figyelmét, interjúkat ad, holott látta a tárgyalás eredménytelenségét.

-         

Végezetül:

 

A délután kapott információ szerint a következő tárgyalás időpontja 2005. május 19. Egyesületünk vezetőségének kérése a regisztrált károsultak felé, hogy a következő tárgyalást ne akadályozzák meg felesleges, indulatoktól vezérelt viselkedésükkel, bízzunk a bíróság ítélőképességében, és csak a regisztrált károsultak képezzék a hallgatóságot.

 

Budaörs, 2005. április 19.

 

                                                                                              Tisztelettel:

                                                                                   az Egyesület Elnöksége